ÇİZTANBUL DEFTERLERİ ESKİZ YARIŞMASI’NDA ÇALIŞMALARI ULUSLARARASI JÜRİYE SUNULACAK ON KATILIMCI

 

Ali Gün Yıldırım (Beylerbeyi, Üsküdar/İstanbul)

Nurullah Şimşek (Bandırma/Balıkesir)

Sevda Şeko (İstanbul)

Sevda Kaçtı (Eskişehir)

Uğur Gürtekin (Kastamonu)

Rahman Ketenciler (Keşan/Edirne)

Büşra Akbulut (Beykoz/İstanbul)

Ferhat Edizkan (Maçka/İstanbul)

Barış Bilen Atal (Beyoğlu/İstanbul)

Atilla Saffet Türkoğlu (Maltepe/İstanbul)

Geride bıraktığımız Çarşamba günü toplanan Türkiye jürisinin değerlendirme notlarını ve sonuçlarını, daha önce açıkladığımız üzere bugün duyuruyoruz.Her bir jüri üyesinin her bir deftere 1-10 arası puan vermesi sonucu oluşan sıralamada, toplam puanı 39 ve üzerinde olan 15 defter, bu aşama için gereken kontenjana girdi.Söz konusu 15 defterden 10 tanesi, Türkiye jürisi tarafından asil statüsünde uluslararası jüri değerlendirmesine sunulacak. Bu 10 katılım içinden bazılarında yarışma şartnamesine aykırı bir durumun sonradan görülmesi ihtimaline karşı, diğer 5 defter yedekte tutuluyor.Türkiye jürisi değerlendirme sürecinde, 45 ve üzerinde puan toplayan 5 defter ön plana çıktı. En yüksek puan 59, en düşük puan ise 19 oldu.

Katılımcıların neredeyse tamamı, büyük ebatlı olan Çiztanbul defterlerini kullanmayı tercih etmişti. Ancak daha önceden duyurduğumuz üzere ebat bir değerlendirme kriteri değildi ve gerek ilk 10 içinde, gerek yedekler içinde küçük boy defterlerden birer adet var.

Bu ilk etapta en zorlayıcı karar, tam da asil ile yedekler arasında kalan, yani 40’ar puan almış 6 defter içinden hangilerini yedekte tutup hangilerini doğrudan ilk 10’a dahil edeceğimize dairdi. İşte bu eşitlenme noktasında, daha yoğun çalışılmış olan, yani daha çok sayfası daha fazla etüd ile doldurulmuş olanlar bir adım öne çıktı.

Türkiye jürisi değerlendirmesi, sadece uluslararası jüriye sunulacak katılımları belirlemek üzere yapıldı. Dolayısıyla, bu aşamadan diğer aşamaya herhangi bir puan taşınmayacak. Yukarıda sahiplerinin isimlerini belirttiğimiz ilk 10’daki defterlerin hangisinin kaç puan aldığı önemli değil; hepsi de eşit statüde Vess, Dany, Diso ve Milazzo’nun değerlendirmelerine açılacak.

1 Yorum

Filed under Uncategorized

One response to “ÇİZTANBUL DEFTERLERİ ESKİZ YARIŞMASI’NDA ÇALIŞMALARI ULUSLARARASI JÜRİYE SUNULACAK ON KATILIMCI

  1. Geri bildirim: Çiztanbul Defterleri Eskiz Yarışması Sonuçlandı! | Çiztanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s