Çiztanbul Hakkında

İstanbul merkezli Studio Rodeo, özgün çizgi roman projelerine ÇİZTANBUL ile devam ediyor. Sur Balık Restoranları sponsorluğunda ve Studio Rodeo‘nun kreatif yönetiminde gerçekleştirilen 2012 yıllığımız, Rodeo Albümler Dizisi‘nin 7. kitabı olarak Nisan 2012’de çıktı.

ÇİZTANBUL, Studio Rodeo çekirdek kadrosunun da bulunduğu kadim, kaotik ve karizmatik şehr-i İstanbul’u merkeze alan uzun soluklu bir çizgi roman projesinin ilk ayağı. Bu ilk ayakta, ustalıklarıyla nam salmış kıdemli isimlerin de dahil olduğu çeşitli sanatçılar, dünyanın farklı köşelerinden gelip gezdikleri İstanbul’a dair eserler verdi.

ÇİZTANBUL‘un açılış öyküsü, Charles Vess imzasını taşıyan İşte Bu istanbul!. Tamamen görsel biçimde akan bir çeşit çizgi masal niteliğindeki bu çalışmasında, Vess, genel görünüşü ve fıkralarıyla kendisini çok etkileyen Nasreddin Hoca’yı zamanötesi bir karakter olarak ele aldı.

Neil Gaiman’la birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar başta olmak üzere Amerikan çizgi edebiyatına önemli katkılarda bulunmuş Vess, ÇİZTANBUL‘a emek vermiş isimlerden yalnızca biri.

Kitabın çıkmasını takip eden günlerde artacak biçimde, her türlü bilgi, tanıtım ve güncellemeyi Rodeostrip.com ve Ciztanbul.com üzerinden takip edebileceksiniz.

 

2 responses to “Çiztanbul Hakkında

  1. Geri bildirim: ÇİZTANBUL, kitapçılarda | edebiyathaber.net

  2. Geri bildirim: VS Magazin » Çizgi romanlarla İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s