MILAZZO 9 Mart Cumartesi Antalya TerraCity D&R’da!

ivo_dr_fonIvo Milazzo’nun ilk Türkiye ziyareti tam hızıyla sürüyor.

Remzi Kitabevi’nde ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yoğun katılımlı olarak gerçekleşen İstanbul etkinliklerinin ardından, büyük usta yarın Antalya TerraCity D&R’da okurlarıyla buluşacak.

Milazzo’nun Nefes ve Düş başta olmak üzere Rodeo’dan çıkan eserlerini imzalayacağı bu çok özel buluşma, yurt dışından bir çizgi roman sanatçısının Antalya’daki ilk resmi imza günü olma özelliği de taşıyor.

Tüm okurlarımıza ve çizgiyi, deseni, eskizi seven herkese bir çağrıda bulunuyoruz.

İstanbul Kanyon Remzi Kitabevi’ndeki imza gününde, Milazzo bir an boş kalmamış, 80 civarında hayranı ile tanışıp imza dağıtmıştı… Yarın Antalya’da da bu tadı yakalamak, şu açıdan önemli:

Bu etkinlik, Türkiye’nin İstanbul’dan ibaret olmadığını haklı olarak dile getiren tüm okurlar için de özel bir anlam taşıyor. Diğer illerimizin çizgi edebiyata ilgi konusunda cılız kalmadığını görmek, hem bizleri, hem de gelecekteki misafirlerimizi, etkinlikleri en gözden uzak şehirlere kadar bile yaymak konusunda cesaretlendirecektir…

Bursa, İzmir, Ankara, İstanbul, Çankırı, fark etmez… Herhangi bir ildeki okurlarımız Antalya’daki tanıdıkları ile bağlantı kurup Nefes ve Düş’ün imzalı nüshalarını yarınki etkinlikte edinmek üzere bir biçimde organize olursa, bunun geri dönüşü tüm illerimize ve gelecekteki tüm etkinliklerimize pozitif biçimde yansıyacaktır.

Dünyanın her köşesinde, sanatçı ve yazarların bir ülkede ne kadar ilgi gördüğünü anlamanın tek yolu, eserlerinin kitleye meşru kanallardan ne miktarda ulaştığıdır. Ken Parker’ın Türkiye’deki yayıncı olan Rodeo, şu önemli mesajı veriyor:

Nefes ve Düş başta olmak üzere Milazzo imzası taşıyan tüm yayınlarımıza göstereceğiniz ilgi, “Studio Rodeo Çizgi Edebiyat Etkinlikleri” çatısı altında sürdürüp genişleteceğimiz her türlü aktivite için referans değeri taşır. Türkiye’yi bir çizgi roman ülkesi yapmak yolundaki çalışmalarımızda yanımızda göreceğimiz herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.

 

Yorum bırakın

Filed under Uncategorized

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s