Türkiye Dışındaki İlk Çiztanbul Sergimiz Makedonya’da Açıldı!

Çiztanbul, keyifli bir çizgi edebiyat eseri olmanın yanısıra, kültürler arası bir köprü olarak da sıkça gündeme gelmekte. Geride bıraktığımız yaz aylarında peş peşe açtığımız Çiztanbul sergilerinin ardından, yurtdışındaki ilk paralel etkinliğimiz Makedonya’nın Manastır kentinde, Mustafa Kemal’in eğitim aldığı Manastır Askeri İdadisi’nde gerçekleşiyor:

33. Manaki Kardeşler Film Festivali kapsamında bir Çiztanbul sergisi ve özel bir panel düzenlendi. Manastırlı sanatçımız Aleksandar Sotirovski, içinde Manaki Kardeşleri ve Mustafa Kemal’i birlikte kurguladığı çalışmasıyla festivale apayrı bir boyut kazandırıyordu. Studio Rodeo genel yönetmeni Murat Mıhçıoğlu ise, etkinliklere Türkiye’den katılan isimdi.

İstanbul’u son ziyaretinde iki imza günü düzenlediğimiz Sotirovski, kendi ülkesinin çizgi roman alanındaki önde gelen isimlerinden. Yağmurdan Önce adlı filmdeki rolünden hatırlayacağınız Labina Mitevska’nın başkanlığındaki festival komitesinin de katılıdığı sergiye dair Doğan Haber Ajansı görüntülerine şuradan ulaşabilirsiniz.

Manastır’da Türkiye’nin fahri konsolosluğunu yürüten Dr. Ömer Süleyman’a ve festivalin tüm yetkililerine, ilgilerinden ötürü Studio Rodeo olarak teşekkür ediyoruz.

Catherine Deneuve’ün de hazır bulunduğu ve özel bir ödül aldığı festivaldeki Çiztanbul etkinliklerine dair çeşitli haberler ise Çiztanbul’un Facebook sayfasında.

Yorum bırakın

Filed under Aleksandar Sotirovski, Medyada Çiztanbul, Murat Mıhçıoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s