ÇİZTANBUL TÜRKÇE OLARAK COMICSPLUS’TA!

Studio Rodeo’yu uzun süredir takip eden okurlarımız bilir: İmza atmakta olduğumuz çalışmaları, dünyanın her köşesindeki okurlara ulaştırmak gayretindeyiz. ABD, Fransa ve İtalya başta olmak üzere, “çiz
gi roman ülkesi” olarak bilinen yerlerde bize partnerlik yapan kuruluşlar var.

Çizgi romanlarımızın hem meşru dijital platformlardan erişilir olması, hem de doğrudan çok geniş kitlelere hitap edebilmesi için, ABD’deki partnerimiz olan Grand Design Communications kanalıyla, bu alandaki en büyük firmalardan Iverse ile işbirliğine gittik.

ABD merkezli bu firma üzerinden, Çiztanbul başta olmak üzere çeşitli Studio Rodeo çizgi romanlarının içeriği Iphone, Ipad ve android cihazlar dahil olmak üzere dijital kanallardan okunabilecek şekilde satışa sunuluyor.

Çiztanbul -ilk olarak Türkçe versiyonuyla- Comicsplus’taki yerini almış durumda. Bu link üzerinden erişebilirsiniz.

Dijital açılımlarımızla ilgili daha kapsamlı gelişmelere ve bilgilere önümüzdeki günlerde yer vereceğiz. Fakat şimdilik, şu noktaları vurgulayalım:

* Çiztanbul’un “matbu” hali, çok sayıda kitap satış noktasında ve internetteki satış sitelerinde mevcut. Erişimi ve imkanı olan tüm okurların -özellikle Türkiye’de yaşayanların- kitabı “fiziken” edinmesi, bizce en güzeli olacaktır.

* Öte yandan, yurt dışında yaşayan kimi okurlarımız başta olmak üzere, Çiztanbul içeriğine erişmek isteyen, ancak kitabı edinmesi zor ya da masraflı olan bir kitle de bulunduğunu biliyoruz. Bu opsiyon, en çok onları sevindirecektir.

* Özgün çizgi romanlar üreten bir ekip olarak, çizgi edebiyatın dijital mecradaki geleceğini görüyor ve bu alanı etkili şekilde kullanmak üzere teknik, hukuki, tanıtıcı vb. düzlemlerde çalışmalar yürütüyoruz. Fakat “matbu” kanallardan hızla vazgeçemeyecek kadar da romantik ve eski kafalı bir tarafımız var doğrusu 😉 Bu yüzden, içeriğimizi gayet anlaşılır sebeplerle dijital olarak satın almak isteyen okurları dahi, “hacmi ve ağırlığı olan” matbu kitaplarımızı keşfetmeye çağırıyoruz.

* Iphonelara, ipadlere ve android cihazlara Çiztanbul’u indirmek için, öncelikle Comicsplus isimli aplikasyonu ücretsiz olarak indirmeniz gerekiyor.

* Iverse, çizgi romanların dijital yayınında ciddi pay sahibi ve deneyimli bir firma, dolayısıyla içeriğe erişimde bir teknik sorunla karşılaşmanız beklenmiyor. Çiztanbul’u dijital olarak satın almak için yapılacak işlem gayet basit, fiyatı da -özellikle gurbetteki Türkleri sevindirmek için- çok düşük tuttuk: 2.99 USD.

* Olmaz olmaz demeyelim: Yine de teknik bir sorunla karşılaşmanız halinde, durumu bize lütfen rodeostrip@gmail.com’a yazarak veya bu Facebook sayfasına mesaj atarak haber verin. Çok hızlı yanıt alamazsanız da darılmayın, çünkü bu konulara yavaş yavaş ısınmaktayız, sizlerden gelecek geri bildirimleri ABD’deki partnerlerimize iletip, ona göre yanıt vermek durumunda olacağız…

Yorum bırakın

Filed under Android, Digital comics, Dijital çizgi roman, Medyada Çiztanbul, Phone, Rodeo Albümler Dizisi, Studio Rodeo, Uncategorized

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s